Klimatyczne oświetlenie pokoju gracza w pięciu krokach

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz stworzyć idealny pokój do gier, odpowiednie oświetlenie jest dzisiaj niemal koniecznością. Niezależnie od tego czy to biurko rzuca subtelny refleks na ścianę za nim, czy wnętrze centrali mieni się wszystkimi kolorami RGB, jedno jest pewne – klimatyczne oświetlenie sprawi, że Twój zestaw komputerowy będzie wyglądał o niebo lepiej. 

W tym przewodniku dowiesz się krok po kroku, jak wydobyć maksimum z efektów świetlnych i co koniecznie musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz pracę nad Twoim wymarzonym pokojem gracza. 

Odpowiedni kolor oświetlenia

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest wybór odpowiedniego koloru światła. Jeśli barwa, którą wybierzesz, będzie nieodpowiednia, Twój gamingowy zestaw będzie sprawiał wrażenie niespójnego. W najgorszym wypadku może nawet negatywnie wpływać na odbiór całości. Na szczęście większość taśm LED posiada szeroką paletę barw, a co za tym idzie, możesz je dostosowywać na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz zmuszony do oglądania wyłącznie jednego, wybranego na początku koloru. Mimo to warto zastanowić się nad odpowiednią barwą oświetlenia, zanim dokonasz jakiegokolwiek zakupu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ribana | Xbox Nintendo PS4 LED (@dasretromaedel)

W idealnym pokoju gracza będziesz potrzebował czegoś więcej niż taśm LED – przydadzą się również podświetlane napisy, oświetlenie ścienne i inne elementy, w których koloru docelowego nie da się już zmienić. Jeśli chcesz trochę sobie uprościć wybór odpowiedniej kompozycji kolorystycznej, zdecyduj się na jeden odcień. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o to, że barwy będą się gryzły. Najczęstszymi kolorami wykorzystywanymi w pokojach graczy są czerwony, niebieski, zielony, a także fioletowy. Ostatecznie to Twój gust jest kluczową rzeczą przy wyborze barwy oświetlenia. To w końcu Ty będziesz spędzał najwięcej czasu w przygotowanym przez siebie pokoju.

Podświetlenie stołu i monitora

Jeśli chcesz ulepszyć Twój zestaw gracza o klimatyczną ekspozycję, powinieneś zacząć od podświetlenia biurka i, jeśli to konieczne, monitorów. Najłatwiej zrobić to przy użyciu taśm LED, które dostępne są w rozsądnej cenie w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Paski takie oferują różne kolory i tryby pracy, w których mogą świecić. Po dokonaniu zakupu wystarczy, że przykleisz taśmę z tyłu biurka i monitorów oraz podłączysz odpowiednie przewody. W zależności od modelu, za pomocą dołączonego do zestawu pilota bądź telefonu, będziesz mógł zmieniać sposób i tryb pracy zsynchronizowanych ze sobą pasków. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 3d Room and Gaming Setups (@3dgamingsetups)

Oświetlenie wnętrza centrali

Jeśli chcesz zmienić swój pokój gracza w prawdziwe centrum dowodzenia, koniecznie zaopatrz się w obudowę centrali z przezroczystą ścianką. Podświetlenie RGB stworzy wtedy wyjątkowo atrakcyjne połączenie. Światło wydobywające się z wnętrza obudowy będzie podkreślało każdy element wewnętrznej konfiguracji sprzętowej, odbijając refleksy od chromowanych elementów chłodniczych, układów scalonych i radiatorów. W wielu centralach LED-y są już wbudowane w ścianki, a Tobie pozostaje tylko wybór odpowiedniego koloru. W najciekawszych zestawach sam możesz zmieniać barwy światła w czasie rzeczywistym.

Jeśli posiadasz obudowę bez wbudowanych diod, możesz sam zainstalować taśmy LED – podobnie jak robiłeś to z biurkiem i monitorami. Warto wspomnieć też o specjalnych, podświetlanych wentylatorach, które samodzielnie zapewnią świetny efekt. Także niektóre płyty główne posiadają tryby iluminacji – przed zakupem warto sprawdzić szczegółowe dane techniczne podzespołu. Jeśli zdecydujesz się jednak na taśmy LED, warto pamiętać o jednej rzeczy: w przypadku montowania ich w obudowie warto kupić wersję magnetyczną. Paski takie są trochę droższe, ale możesz używać ich wielokrotnie i nie pozostawiają po sobie resztek kleju. 

Efektowne światła na ścianach

Taśmy LED zamontowane na biurku i monitorach oraz podświetlone wnętrze jednostki centralnej to zazwyczaj za mało, żeby utrzymać w nocy odpowiednią jasność w pokoju. Ale jeśli zapalisz duże, żółte światło żarówki podsufitowej zniszczysz cały klimat konfiguracji budowanej z takim trudem. Dlatego warto pomyśleć o dodatkach ściennych, które utrzymają odpowiednią atmosferę jaskini gracza. Popularne dzisiaj trójkątne panele świetlne odpowiedzą idealnie na Twoje potrzeby – rozjaśnią pokój, utrzymując harmonię kolorów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NEXT LEVEL GAMING🎮🔥 (@nextlevelgamingstore)

Jeśli szukasz innych kształtów, możesz też wybrać popularne heksagony lub skorzystać z innej, często tańszej drogi, i zamontować na ścianie neonowe napisy. W tym przypadku pozostaniesz jednak ograniczony do jednego wybranego przy zakupie koloru. Warto też rozejrzeć się za iluminowanymi gadżetami z gier i filmów. Takie podświetlane maski, miecze czy kostki nie dają dużo światła, ale wypełniają pomieszczenie i są idealnym podkreśleniem zainteresowań właściciela. 

Podświetlenie reszty elementów zestawu PC

Klimatycznym dopełnieniem efektownie rozświetlonego pokoju gracza będą LED-owe myszka i klawiatura. W dzisiejszych czasach prawie wszystkie peryferia komputerowe posiadają swój wariant RGB. Mimo to uważaj na najtańsze akcesoria tego typu – rzeczywiście posiadają one kolorowe podświetlenie, ale jakość ich wykonania często pozostawia wiele do życzenia. Możesz pomyśleć także o zakupie fotela gamingowego z wbudowanymi LED-ami. Oferta producentów w tym zakresie nie jest zbyt bogata, ale znajdą się w niej perełki wysokiej jakości. Przed zakupem warto spojrzeć na wszelkie rankingi i porównania, które dadzą Ci całościowy pogląd na różne konfiguracje sprzętu.

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik, jak wybrać odpowiednie materiały instalacyjne dla Twojego projektu z pomocą Speckable.pl
Poradnik, jak wybrać odpowiednie materiały instalacyjne dla Twojego projektu z pomocą Speckable.pl
Odkryj, jak wybierać optymalne materiały instalacyjne do swoich projektów z pomocą platformy Speckable.pl. Uzyskaj porady, co do wyboru i zastosowania materiałów w praktyce.
Porównanie technologii wyświetlania obrazu: ekran płaski versus zakrzywiony – na przykładzie wybranych modeli
Porównanie technologii wyświetlania obrazu: ekran płaski versus zakrzywiony – na przykładzie wybranych modeli
Szczegółowy przegląd technologii ekranów płaskich i zakrzywionych. Sprawdź, który typ monitora nadaje się do Twoich potrzeb, czerpiąc z analizy konkretnych modeli.
TOP 5 telefonów ze szklaną obudową 2021
TOP 5 telefonów ze szklaną obudową 2021
Telefony ze szklaną obudową zachwycają swoim designem. Łącząc niecodzienny wygląd ze znakomitymi osiągami, jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, producenci są […]