Kierownice komputerowe do 500 złotych – jaki model będzie ciekawym symulatorem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kierownica to świetny sposób na poprawę doznań w grach wyścigowych i rajdowych czy też symulatorach. Jakie są najciekawsze modele do 500 zł?

Na co można liczyć w przypadku kierownicy komputerowej do 500 zł?

Aby poczuć się jak zawodowy kierowca przed własnym komputerem, nie trzeba zbyt wiele. Kierownice w cenie do 500 zł mogą odznaczać się świetną jakością, funkcjonalnością oraz ergonomią. Odpowiednio dobrane urządzenie jest w stanie zapewnić niesamowite doznania w ulubionych tytułach. W tej cenie możemy wybierać spośród wielu modeli, nawet w ofertach czołowych marek. Aktualnie większość kierownic jest kompatybilna zarówno z komputerami, jak i konsolami dowolnego producenta, co może zdecydowanie ułatwić wybór.

Jak korzystać z kierownicy komputerowej?

Kierownice do gier przeważnie zawierają w zestawie również pedały – w zależności od wybranego modelu mogą być dwa (gaz i hamulec) lub trzy (gaz, hamulec i sprzęgło). Dzięki temu sterowanie w grach staje się znacznie bardziej realistyczne, a korzystanie z kontrolera skutecznie odwzorowuje prowadzenie pojazdu w realnym świecie. Użytkowanie kierownicy komputerowej jest dość proste – wystarczy zapoznać się z działaniem poszczególnych przycisków. Co istotne, przed pierwszym użyciem zazwyczaj należy przeprowadzić proces kalibracji, który wymaga ustawienia urządzenia na płaskiej powierzchni.

Kierownice do 500 zł – polecane modele

Aby wybrać dobrą kierownicę komputerową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania oraz funkcjonalność. Na rynku można znaleźć wiele różnych propozycji – od tych najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Dla miłośników gier wyścigowych najlepiej sprawdzą się modele umożliwiające szybką reakcję, z kolei fani symulatorów na pewno docenią produkty, które realistycznie odwzorowują wyposażenie prawdziwego samochodu. Przy wyborze istotne będą m.in. materiał wykonania czy sposób zmiany biegów, jak również mocowanie kierownicy – w wielu modelach znajdziemy przyssawki, które pozwolą zachować stabilną pozycję na biurku. W kwestii parametrów jednym z najważniejszych będzie promień obrotu, który przekłada się na komfort korzystania z urządzenia.

Genesis Seaborg 400

Pierwszy model w naszym zestawieniu można kupić już za ok. 450 zł. Jego kluczowe cechy skupiają się przede wszystkim na możliwości dostosowania działania kontrolera do swoich potrzeb. Promień obrotu można regulować w zakresie od 270° do 900°; możliwe jest także dostosowanie stopnia czułości kierownicy. Seaborg 400 jest ponadto wyposażony w programowalne przyciski. Całość odznacza się solidnym wykonaniem i świetnym stosunkiem jakości do ceny.

HORI RWA Apex

To stosunkowo prosty model o skromnej funkcjonalności, który jednak zdecydowanie nadrabia precyzją i sprawnością działania. Promień obrotu wynosi 270°; urządzenie wyposażono w wibracje oraz zestaw przycisków, które można dostosować pod kątem wybranej gry. W zależności od sklepu cena może być nieco wyższa, jednak przeważnie kierownica HORI Rwa Apex jest sprzedawana poniżej kwoty 500 zł.

Genesis Seaborg 350

Mniejszy i tańszy brat Seaborga 400 to wydatek rzędu zaledwie 250–300 zł. Jest to prawdopodobnie najlepszy model w tej półce cenowej – gracze mogą liczyć na wyjątkową precyzję, wysoką jakość wykonania oraz wygodny dostęp do przycisków. Promień obrotu kierownicy Seaborg 350 to zaledwie 180°, lecz wysoka dokładność z nawiązką wynagradza niską wartość tego parametru.

Zdj. główne: Senad Palic/unsplash.com

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podróż do świata bezprzewodowej ładownicy: zasady działania i wybór idealnej dla twojego urządzenia
Podróż do świata bezprzewodowej ładownicy: zasady działania i wybór idealnej dla twojego urządzenia
Dowiedz się, jak działa bezprzewodowa ładowarka i jak wybrać idealną dla twojego urządzenia, zgłębiając technologię, zgodność sprzętu i najlepsze modele na rynku.
Nowa era komunikacji wideo: Kamera 4G
Nowa era komunikacji wideo: Kamera 4G
Kamery 4G to innowacyjne urządzenia, które łączą zaawansowaną technologię wideo z mobilnością i elastycznością transmisji danych.
Apple iMac – komu ten komputer przysłuży się idealnie?
Apple iMac – komu ten komputer przysłuży się idealnie?
Apple iMac to zaawansowany komputer stacjonarny, który oferuje wyjątkową kombinację wydajności, eleganckiego designu i zaawansowanych funkcji.