Antena HD – kanał telewizji naziemnej
RTV

Antena HD – kanał telewizji naziemnej

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej zaczął nadawanie w pierwszy dzień maja 2021 roku o godzinie 6.00. Antena HD, o której mowa, zastąpiło tym samym kanał ATM rozrywka.

W 2020 roku Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na przyszłe zagospodarowanie wolnego miejsca na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej. Skąd taka decyzja? Miejsce pojawiło się po tym, jak operator kanału ATM Rozrywka utracił koncesję na nadawanie w wyniku niedostarczenia dokumentów do biura KRRiT, celem przedłużenia koncesji. Tę uzyskał jeszcze w pierwszym konkursie ogłoszonym w roku 2011, kiedy powstawał multipleks pierwszy.

Nowy kanał jest skierowany do osób w wieku powyżej 50. roku życia. W ofercie stacji widzowie mogą znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, a także programy poradnicze adresowane głównie do seniorów. Ponadto widzowie znajdą transmisję mszy świętych i nabożeństw, a także audycje muzyczne. Za sprzedaż reklam na Antena HD odpowiada Biuro Reklamy TVP.

Jeżeli w Twoim telewizorze był dostępny kanał ATM Rozrywka, prawdopodobnie na tym samym kanale znajdziesz program Antena HD.

Zdj. główne: Possessed Photography/unsplash.com

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Etykietowanie fotowoltaiki — dlaczego to ważne?
Etykietowanie fotowoltaiki — dlaczego to ważne?
Pamiętaj, że dobrze oznakowana instalacja to nie tylko standard, ale także dbałość o jakość i wiarygodność producenta.
Czy da się zbudować kino domowe za mniej niż 1000 złotych?
Czy da się zbudować kino domowe za mniej niż 1000 złotych?
Pewnie marzeniem każdego z nas, jest własne miejsce, w którym możemy całkowicie oddać się ulubionym filmom i serialom. Dlatego tak […]
Antywirus komputerowy – dlaczego warto go mieć?
Antywirus komputerowy – dlaczego warto go mieć?
Właściwa ochrona komputera przed zagrożeniami online staje się zatem kluczowym elementem.