Czy da się zbudować kino domowe za mniej niż 1000 złotych?
RTV

Czy da się zbudować kino domowe za mniej niż 1000 złotych?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pewnie marzeniem każdego z nas, jest własne miejsce, w którym możemy całkowicie oddać się ulubionym filmom i serialom. Dlatego tak wiele osób zastanawia się, czy można i w jaki sposób zrobić własne, domowe kino. Od nas dowiesz się, jakie urządzenia powinna zawierać taka instalacja, a także, czy można skompletować domowe kino za mniej niż 1000 złotych!

Kino za mniej niż 1000 złotych – na co się przygotować?

Na samym początku trzeba powiedzieć, że 1000 złotych to mała kwota, jeśli chodzi o kompletowanie kina domowego. Dlatego decydując się na urządzenia do projekcji, a także system audio, trzeba mieć na uwadze to, że potrzeba skrupulatniejszego researchu. Znalezienie produktów z wspomnianych kategorii w niskiej cenie nie jest łatwe. W takim razie, na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie światło i izolacja akustyczna

Paradoksalnie pierwszym aspektem przy tworzeniu domowego kina jest zwrócenie nie na sprzęt, a na warunki oświetleniowe i akustyczne. Prawdopodobnie w Twoim domu okna są zakryte roletami lub firankami. Jeśli nie są one koloru czarnego lub w innym ciemnym odcieniu, to do środka wnętrza będzie przedostawać się światło, zaburzając jednocześnie wrażenia wizualne, pochodzące z telewizora.  

Oprócz tego trzeba też zweryfikować warunki akustyczne we wnętrzu pomieszczenia. Jeśli staniemy pośrodku pokoju i powiemy coś głośno, a następnie usłyszymy echo, powinnyśmy zwrócić uwagę na to, aby w miarę możliwości wygłuszyć pomieszczenie.

Dobrą wiadomością jest to, że zarówno o odpowiednie światło, jak i izolację akustyczną można zadbać w prosty sposób. Można kupić grube i długie zasłony w czarnym kolorze. W sklepach internetowych takich jak Allegro, można znaleźć zasłony welurowe, zaciemniające o wymiarze 250 x 140 cm, które mają grubość wystarczającą do zapewnienia wygłuszenia, a także zatrzymania światła z zewnątrz. Ich koszt to około 62, 90 złotych.

Tani projektor lub telewizor – co wybrać?

Kinowy klimat będzie łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli wybierze się projektor zamiast telewizora. Do najważniejszych parametrów w kontekście kupna projektora zalicza się: rozdzielczość, technologia wyświetlania, jasność, kontrast, głośność, a także producent. 

W przypadku budżetowych wersji kluczowym aspektem są również opinie użytkowników. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy projektor będzie w ogóle działać, a także, czy opis jest zgodny z rzeczywistością, co w przypadku najtańszych produktów na rynku nie zawsze jest oczywiste.

Do tanich projektorów, dzięki którym można oglądać ulubione filmy i seriale, a także, które mają dobre opinie, zaliczają się urządzenia marki Overmax. Projektor LED Overmax o rozdzielczości 1920 x 1090 i skali kontrastu 1500:1 można nabyć już za 347 złotych. 

Jeśli ktoś chce mieć w domowym kinie telewizor, to może zdecydować się na Selecline 32S201T2. Urządzenie cieszy się dobrymi opiniami. Przekątna ekranu telewizora to 32 cale, zastosowano też technologię HD Ready. Produkt ma wbudowaną matrycę LED,  a także tuner DVB-C. Artykuł można kupić za 539 złotych.

System audio – co wybrać?

Żeby cieszyć się również dobrymi wrażeniami akustycznymi, można zdecydować się na niedrogi soundbar. W kwocie do 500 złotych do najlepszych urządzeń zaliczają się produkty producentów takich jak TCL – model TS 6100,  Sharp – wersja HT-SB 107, czy Sony HT-SF150. Można je nabyć kolejno w kwocie 259 zł, 257 zł i 448 zł. Tym samym, odpowiednio dobierając produkty, można zbudować własne kino domowe za mniej niż 1000 złotych!

(fot.pixabay.com)

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto zainwestować w zmywarkę kapturową?
Czy warto zainwestować w zmywarkę kapturową?
Kuchnia to serce domu, ale także miejsce, gdzie najczęściej gromadzi się brud. Czy rozwiązaniem tego problemu jest zmywarka kapturowa?
Jak prawidłowo dobierać i stosować urządzenia zabezpieczające silniki elektryczne?
Jak prawidłowo dobierać i stosować urządzenia zabezpieczające silniki elektryczne?
Poradnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie i bezpiecznie używać urządzeń zabezpieczających silniki elektryczne. Poznaj zasady ich doboru oraz kiedy i jak je stosować.
Przewodnik po zestawie startowym Arduino dla początkujących i zaawansowanych użytkowników na worldofarduinogeeks.com
Przewodnik po zestawie startowym Arduino dla początkujących i zaawansowanych użytkowników na worldofarduinogeeks.com
Odkryj magię robotyki i programowania z naszym przewodnikiem po zestawie startowym Arduino. Nasz artykuł pomoże Tobie począć swoją przygodę lub rozbudować wiedzę na temat tego innowacyjnego rozwiązania.