Na co zwrócić uwagę kupując elektryczną suszarkę do ubrań?
AGD

Na co zwrócić uwagę kupując elektryczną suszarkę do ubrań?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Suszarki elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy masz duże mieszkanie, a może wręcz przeciwnie – niewielki metraż, jest to świetne rozwiązanie.

Jaki jednak wybrać model, który będzie wydajny i praktyczny? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej suszarki elektrycznej do ubrań. 

Przewaga suszarek elektrycznych nad tradycyjnymi suszarkami do ubrań

Klasyczne suszarki do ubrań to z pewnością niezwykle przydatne elementy wyposażenia domowego. Nieraz jednak znajdujemy się w sytuacji, kiedy potrzebujemy danego ubrania, jednak jest ono brudne. Choć szybko możemy je wyprać, zwykła suszarka nie sprawi, że ta część garderoby będzie sucha od razu. W związku z tym warto postawić na elektryczną suszarkę do ubrań, która umożliwia wysuszenie odzieży w naprawdę krótkim czasie. Na klasycznej suszarce pranie musi wisieć jakiś czas – nawet kilka dni. Wówczas odzież przechodzi różnymi zapachami, np. smażonych ryb czy innych dań. W przypadku suszarki elektrycznej nasze ubrania zawsze będą świeże i przyjemnie pachnące.

Mimo tego, że tradycyjna suszarka, kiedy jest złożona, jest kompaktowa, to po jej rozstawieniu okazuje się, że może zajmować bardzo dużo miejsca. Jednym z powodów, dla których warto postawić na elektryczną suszarkę, jest więc oszczędność miejsca. Suszarka bębnowa to sprzęt, który nie tylko nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni, lecz także można go umieścić przykładowo na pralce, używając odpowiedniego elementu łączącego, co dodatkowo redukuje zajęte przez nią miejsce.

Jakie parametry suszarki mogą okazać się bardzo istotne?

Suszarka bębnowa, podobnie jak inne sprzęty wyposażenia domowego, to niemały wydatek. Istnieje wiele cech suszarek elektrycznych do ubrań, na które szczególnie warto zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu. Poniżej wymieniamy kilka z nich, które uznaliśmy za najbardziej istotne.

Ładowność suszarki

Jednym z najważniejszych parametrów jest ładowność. W przypadku niektórych gospodarstw domowych wystarczające mogą okazać się wsady 7 kg bądź 8 kg. Nierzadko jednak liczba domowników korzystających z urządzenia okazuje się niemała, w związku z czym większa jest także ilość prania. Być może warto postawić zatem na suszarkę, której ładowność bębna jest podobna do tej, jaką ma domowa pralka. Dopasowanie wielkości maszyny do potrzeb, jakie generuje codzienne życie w danym domu, to bardzo ważna kwestia.

Klasa efektywności energetycznej suszarki

Im wyższa wartość tego parametru, tym efektywniej sprzęt zużywa energię elektryczną, a co za tym idzie, jest bardziej energooszczędny. Wartości te określone są literami od A do G, gdzie A oznacza klasę najwyższą, natomiast G klasę najniższą. Warto zwrócić uwagę i na klasę energetyczną sprzętu, który potencjalnie chcemy zakupić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia. Okazuje się, że wiele z suszarek elektrycznych wykorzystuje technologię pompy ciepła, w związku z czym są energooszczędne, a także suszą ubrania, nie niszcząc ich.

Dostępne programy suszenia

Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia suszarki są dostępne programy suszenia. Wiele z suszarek jest zaprogramowanych w ten sposób, że ubrania można wysuszyć w nich w stosunkowo krótkim czasie, a także w czasie wydłużonym, co producenci często nazywają suszeniem kompletnym. Niektóre modele suszarek wyposażone są także w inne interesujące opcje, takie jak wybór godziny, o której sprzęt ma zacząć działać czy redukcję zagnieceń.

Zdj. główne: cottonbro/pexels.com

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Karta graficzna Radeon RX 6700 XT – czym różni się od poprzednika?
Karta graficzna Radeon RX 6700 XT – czym różni się od poprzednika?
Karta Radeon RX 6700 XT ukazała się na polskim rynku 18 marca 2021 roku. Czy zapewnienia AMD, że model znacząco […]
Przewodnik po zestawie startowym Arduino dla początkujących i zaawansowanych użytkowników na worldofarduinogeeks.com
Przewodnik po zestawie startowym Arduino dla początkujących i zaawansowanych użytkowników na worldofarduinogeeks.com
Odkryj magię robotyki i programowania z naszym przewodnikiem po zestawie startowym Arduino. Nasz artykuł pomoże Tobie począć swoją przygodę lub rozbudować wiedzę na temat tego innowacyjnego rozwiązania.
Jak oświetlenie LED może zmienić wygląd twojego domu i ogrodu?
Jak oświetlenie LED może zmienić wygląd twojego domu i ogrodu?
Odkryj, jak oświetlenie LED może odmienić przestrzeń twojego domu i ogrodu. Nasz artykuł pokaże Ci nie tylko zalety takiego rozwiązania, ale także dostarczy ciekawe pomysły na aranżacje.