Etui na telefon – czym się kierować przy wyborze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas decyduje się dzisiaj na kupno smartfona i nosi go nieustannie przy sobie. Najnowsze modele potrafią być bardzo drogie, ich ceny sięgają  nawet kilku tysięcy złotych. Przy codziennym użytkowaniu tego drogiego sprzętu, często zapominamy o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Wybór odpowiedniego etui na telefon może uchronić nas przed sporymi wydatkami związanymi z naprawami naszych smartfonów, a mimo to nie każdy potrafi dobrać właściwe etui do telefonu. Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiemy Ci w tym artykule!

Modny dodatek czy zabezpieczenie? 

Kiedy zaczynamy szukać etui do swojego telefonu, w internecie możemy znaleźć tysiące ofert różniących się od siebie modeli. Pamiętajmy jednak, by nie kierować się jedynie pięknym wyglądem etui. Choć może być (i często jest) modnym dodatkiem, to warto jednak pomyśleć o jego właściwej funkcji, czyli zabezpieczeniu naszego smartfona. Część osób wybiera pierwsze lepsze oferty lub uważa, że dobór odpowiedniego etui to prosta sprawa. Jednak po zderzeniu się z ilością ofert, szybko zaczyna wycofywać się ze swojej uprzedniej deklaracji. Warto rozpocząć nasze poszukiwania od zorientowania się w cenach dostępnych etui, a także sprawdzeniu, jakie ich modele możemy dopasować do naszego telefonu. 

Jakie etui jest najlepsze? 

Ile osób zapytanych, tyle różnych odpowiedzi, jakie etui będzie najlepsze, ale większość wskaże na jego wygląd, nie zaś na funkcję ochronną. Powszechnie więc dobre etui, to taki, które nie oszpeci nam smartfona. Możemy jednak wyróżnić kilka typów etui dostępnych na rynku, które oczywiście będą odpowiednio wyglądały, ale także pełniły funkcję ochronną z różnym skutkiem. Oto kilka z nich:

  • Etui wykonane z metalu – najrzadziej spotykany na rynku typ etui, który jednak charakteryzuje się największą wytrzymałością. Raczej nie decydujemy się na jego zakup, a to z powodu jego największej wady – zwiększa masę smartfona. Jest jednak rozwiązaniem najlepszym, kiedy zależy nam na jak największej ochronie naszego telefonu.
  • Etui wykonane ze skóry bądź materiałów skóropodobnych – bardzo popularne, przyciągające uwagę swoim eleganckim wyglądem. Najlepsze z nich wykonane są z grubego materiału bądź skóry naturalnej, a to dlatego, że wtedy bardzo dobrze chronią telefon, zwłaszcza podczas upadku. Cienkie i tanie materiały szybko ulegną zniszczeniu, stracą wtedy na elegancji, atrakcyjnym wyglądzie i w ogóle nie ochronią smartfona.
  • Etui wykonane z plastiku – jedne z najtańszych dostępnych etui na rynku. Są jednak polecane ze względu na atrakcyjność cenową. Materiał, z jakiego są wykonane, potrafi dobrze usztywnić konstrukcję, a kiedy są właściwie dopasowane, mogą dobrze chronić smartfona. Decydują się na nie najczęściej osoby szukające możliwie najtańszego, jednak dość sprawdzonego rozwiązania.
  • Etui gumowe/silikonowe – zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie. Wykonane jest z twardej gumy bądź silikonu. Warto jest zastanowić się nad nim, ponieważ dzięki specyfice materiału są bardzo wytrzymałe. Jednak należą do najszybciej brudzących się i niszczejących etui. 

Jeśli szukasz idealnego etui dla siebie, to pamiętaj, że możesz zaprojektować własne na stronie https://funnycase.pl/

Bezpieczny telefon

Pamiętaj, aby przy doborze etui nie kierować się jedynie jego wyglądem, ale także pamiętać o funkcji, jaką ma spełniać, czyli o bezpieczeństwie naszego telefonu. Im mniejszą powierzchnię telefonu zakrywa wybrane przez Ciebie etui, tym większą uwagę musisz przyłożyć do jego bezpieczeństwa, a być może dobrać również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak np. szkło hartowane.

Zdjęcie główne: Materiały promocyjne pochodzą od Klienta.

electronisher

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Korzyści z korzystania z etui z klawiaturą dla tabletu: jak poprawić swoje doświadczenie użytkownika
Korzyści z korzystania z etui z klawiaturą dla tabletu: jak poprawić swoje doświadczenie użytkownika
Odkryj jak etui z klawiaturą dla tabletu może znacząco poprawić twoje codzienne korzystanie z urządzenia – od wygody, przez wydajność pracy, po bezpieczeństwo.
Podróż do świata bezprzewodowej ładownicy: zasady działania i wybór idealnej dla twojego urządzenia
Podróż do świata bezprzewodowej ładownicy: zasady działania i wybór idealnej dla twojego urządzenia
Dowiedz się, jak działa bezprzewodowa ładowarka i jak wybrać idealną dla twojego urządzenia, zgłębiając technologię, zgodność sprzętu i najlepsze modele na rynku.
Antena HD – kanał telewizji naziemnej
Antena HD – kanał telewizji naziemnej

Na multipleksie 1 możemy od początku maja 2021 znaleźć nowy kanał. Do kogo jest skierowany i jaki kanał zastąpił?